Шпалери до передпокою

Легко зробити невелике приміщення світлим і затишним, якщо правильно підібрати шпалери в передпокій. Звичайно, вибір обробки залежить від архітектурних параметрів та особистого смаку. Але є прості правила. Вони допоможуть підібрати ідеальний варіант із мінімальними витратами часу.

Шпалери до передпокою: як вибрати колір

Прекрасним варіантом для маленького приміщення міг би стати білий. Але біля вхідних дверей часто стоїть взуття, зберігаються громіздкі речі. Можна купити шпалери в передпокій пастельних квітів, якщо в будинку немає маленьких дітей, не приходять гості, а взуття забирається в акуратну шафку.

Найчастіше для утилітарних зон вибирають більш практичні кольори:

  • фіолетовий,
  • гірчичний,
  • біж,
  • теракотовий,
  • нефрит.

Ці ошатні відтінки здатні створити елегантний інтер'єр. Але такий вибір краще узгодити із дизайнером. Адже інші елементи декору повинні поєднуватись із вибраним кольором.

По-справжньому практичним рішенням вважають комбіновані шпалери для передпокою - з орнаментом або тематичним малюнком. Така обробка здатна замаскувати випадкову плямку бруду. До того ж полотна із дрібним фрагментом візуально розширять приміщення.

Як підібрати розмір

З шириною шпалерного полотна - все просто. Для тих, хто робить ремонт самотужки, вигідно купити шпалери для передпокою зі стандартною шириною 0,5 м. Якщо обробкою стін займається ремонтна бригада, підійдуть метрові полотна. Буде менше стиків.

Вузьке шпалерне полотно з дрібним раппортом вигідно купувати і тоді, коли приміщення має нестандартне планування: арки, ніші, дверні отвори. У такому разі відходи після нарізки рулонів будуть мінімальними.

Папір чи вініл?

Зона біля вхідних дверей не відрізняється підвищеною вологістю. Але ж прибирання тут доводиться робити частіше, ніж у ванній. Тому хорошим вибором можуть стати шпалери для передпокою. Вони щільні, фактурні, стійкі до забруднення. Щоправда, за естетикою програють паперовим та флізеліновим полотнам.

Зверніть увагу! Миючі шпалери рідко купують для обробки передпокою в міській квартирі. Але в приватному будинку це затребуваний варіант.

Чудово виглядає в кімнаті без сонячного освітлення настінний декор зі спіненого вінілу. Переваги вінілового оздоблення:

  • невибагливість в експлуатації;
  • вологостійкість;
  • багатий вибір відтінків;
  • тривалий термін служби.

Правда, вініл дорікають в низьких показниках екологічності та поганої повітропроникності. Але для передпокою це не так важливо. Вона не належить до житлових кімнат.

Найдешевший за ціною вид обробки - паперові шпалери на стіну. Із ними просто працювати. Але у полотен із паперу бідний вибір фактур та відтінків. Прослужать вони недовго. Тому рекомендувати шпалери для стін у передпокій з паперу – складно. Найкраще пошукати в каталозі недорогі акрилові полотна або придбати пресований дуплекс.

"Шпалерня" – естетичне рішення для елегантної передпокою

Дизайнери не залишили без уваги обробку нежитлових кімнат. Правда, фотошпалери - вибір просторих приміщень. Їм потрібна перспектива. Але за бажання оформити зону біля дверей у вишуканому стилі "Шпалерня" зіслужать добру службу. Це може бути:

Розгорнути