Дизайн маленького балкона в квартирі: фото, оригінальні ідеї, поради щодо вибору оздоблювальних матеріалів

Дизайн маленького балкона в квартирі: фото, оригінальні ідеї, поради щодо вибору оздоблювальних матеріалів

У жителя сучасного міста рідко «доходять руки» до балкону. Але останнім часом тенденція змінюється. З появою містких антресолей і шаф-купе люди все частіше замислюються про розумне облаштування крихітного зовнішнього простору. Дизайн маленького балкона обирають за двома критеріями:

 • лоджія оформляється в такому ж стилі, як і внутрішні апартаменти;
 • зовнішнє приміщення не пов'язано із загальним стильовим спрямуванням.

Важливо! Розміри балконного простору - не єдиний критерій вибору оформлення. Доведеться врахувати ще кілька чинників: наявність скління, постійну температуру в приміщенні, розташування відносно сторін світу, поверховість.

дизайн маленького балкона фото

Неопалюване відкрите приміщення

Дизайн балкона маленького без опалення будується на трьох принципах: доцільності, здійсненності, краси. Якщо зовнішній майданчик не засклений, вибір засобів для декору буде обмежений. В такому випадку, обираючи дизайн маленького відкритого балкона, доведеться використовувати матеріали, які «не бояться» дощу, вітру, снігу. Наприклад, акрилове скло, пластик, метал, брезент. Та й меблі зовні доведеться помістити ті, які «не шкода», або такі, яким нічого не страшно.

дизайн відкритого балкона

Опалювальний маленький балкон: дизайн диктує стиль

Якщо температурний режим в приміщенні близький до комфортного, є можливість планувати повноцінний ремонт. При бажанні можна перетворити балконний простір в затишну житлову зону:

  • настелити підлогу,
  • наклеїти шпалери,
  • повісити картини,
  • розмістити освітлювальні прилади,
  • поставити квіти.

Візьміть на замітку! Слід розуміти, що зовнішнє приміщення упорядковується в основному «для краси». В силу крихітних розмірів і незручне розташування функціональність його знижена.

дизайн маленького балкона в квартирі

Головне правило, на якому будується дизайн маленьких балконів

На тісному просторі складно працювати з декількома ідеями відразу. Необхідно обрати одну головну. Саме вона буде «диктувати» вибір і розташування інших елементів декору. З цієї точки зору цілком можна здійснити дизайн маленького балкона своїми руками. Головне - обрати стиль і концепцію. Наведемо кілька прикладів:

 • Старовинний інтер'єр. Старенький столик і стілець з дерева цілком можуть стати концептуальним центром нового приміщення. Можна доповнити обстановку іншими антикварними речами. Головне - обмежити їх кількість.
 • Конструктивізм. Відмінний варіант, якщо зовсім мало місця. Звільняємо територію, прибираємо все зайве. Знаходимо оригінальний предмет (квадратний квітковий горщик, прямокутну лавку, ультрасучасну люстру з металевим абажуром). З'єднуємо всі ці аксесуари в єдину композицію.
 • Авангард. Ідеальний вибір для любителів яскравих неоднозначних рішень. Підійдуть кольорове крісло або кушетка, клаптеві пледи і подушки, незвичайна ваза, «веселий» килимок. Стіну можна прикрасити фрескою.

Важливо! На крихітному просторі не може бути вдалого поєднання різних матеріалів. Якщо це дерево, то дерев'яними роблять стіни підлогу і стелю. Якщо зроблений вибір на користь пластика, то всю корисну площу обробляють панелями ПВХ. Дизайн маленького балкона в хрущовці може перетворити в елітні апартаменти навіть саме сумне приміщення, якщо обрати для обробки один чільний матеріал.

арний дизайн маленького балкона

Коли доречно використовувати фотошпалери

Якщо квартира знаходиться в теплому кліматі або лоджія обігрівається, можна в якості оздоблювального матеріалу використовувати шпалери (фотошпалери). Прекрасне рішення для любителів гарного і недорогого інтер'єру! Сучасні шпалери:

 • імітують практично будь-яку поверхню,
 • створюють затишок і комфорт,
 • виступають засобом самовираження,
 • дозволяють облагородити декор, на який виділено невеличкий бюджет.

Шпалери і фотошпалери допоможуть з невеликими витратами втілити в життя оригінальний інтер'єр. Клеїти їх дуже просто, можна обійтися без найму будівельної бригади.

Зверніть увагу! Іноді фотошпалери служать заміною «виду з вікна», якщо він не дуже естетичний.

фото інтер'єру маленького балкона

Підведемо підсумки

Коли ми вибираємо дизайн маленького балкона, важлива ідея. Саме вона допоможе перетворити невелику територію в самостійне приміщення зі своєю концепцією і цікавим декоративним рішенням. В опалювальній кімнаті можна використовувати будь-які оздоблювальні матеріали: шпалери, плитку, ламінат, дерево, пластик. На відкритому просторі вибір обмежений. Доцільно купувати тільки ті елементи декору, які витримають перепади температури і підвищену вологість.

Фотошпалери "ШПАЛЕРНЯ" Міста
Київ Львів
Харків Одеса
Вінниця Полтава
Дніпро Рівне
Дніпродзержинськ Сімферополь
Житомир Суми
Івано-Франківськ Тернопіль
Кременчук Херсон
Кривий Ріг Хмельницький
Луцьк Черкаси
Миколаїв Чернігів
Ужгород Чернівці
Нікополь Каталог Шралери на Замовлення
Фотошпалери за кольором
Білі Бірюзові
Чорні Зелені
Червоні Рожеві
Сірі Помаранчеві
Коричневі Жовті
Фіолетові Бежеві
Сині 3Д Обої - Фотошпалери 3D