Дизайн маленького балкона в квартирі: фото, оригінальні ідеї, поради щодо вибору оздоблювальних матеріалів
Дизайн маленького балкона в квартирі: фото, оригінальні ідеї, поради щодо вибору оздоблювальних матеріалів
У жителя сучасного міста рідко «доходять руки» до балкону. Але останнім часом тенденція змінюється. З появою містких антресолей і шаф-купе люди все частіше замислюються про розумне облаштування крихітного зовнішнього простору. Дизайн маленького балкона обирають за двома критеріями:
- лоджія оформляється в такому ж стилі, як і внутрішні апартаменти;
- зовнішнє приміщення не пов'язано із загальним стильовим спрямуванням.
Важливо! Розміри балконного простору - не єдиний критерій вибору оформлення. Доведеться врахувати ще кілька чинників: наявність скління, постійну температуру в приміщенні, розташування відносно сторін світу, поверховість.
Неопалюване відкрите приміщення
Дизайн балкона маленького без опалення будується на трьох принципах: доцільності, здійсненності, краси. Якщо зовнішній майданчик не засклений, вибір засобів для декору буде обмежений. В такому випадку, обираючи дизайн маленького відкритого балкона, доведеться використовувати матеріали, які «не бояться» дощу, вітру, снігу. Наприклад, акрилове скло, пластик, метал, брезент. Та й меблі зовні доведеться помістити ті, які «не шкода», або такі, яким нічого не страшно.
Опалювальний маленький балкон: дизайн диктує стиль
Якщо температурний режим в приміщенні близький до комфортного, є можливість планувати повноцінний ремонт. При бажанні можна перетворити балконний простір в затишну житлову зону:
-
- настелити підлогу,
- наклеїти шпалери,
- повісити картини,
- розмістити освітлювальні прилади,
- поставити квіти.
Візьміть на замітку! Слід розуміти, що зовнішнє приміщення упорядковується в основному «для краси». В силу крихітних розмірів і незручне розташування функціональність його знижена.
Головне правило, на якому будується дизайн маленьких балконів
На тісному просторі складно працювати з декількома ідеями відразу. Необхідно обрати одну головну. Саме вона буде «диктувати» вибір і розташування інших елементів декору. З цієї точки зору цілком можна здійснити дизайн маленького балкона своїми руками. Головне - обрати стиль і концепцію. Наведемо кілька прикладів:
- Старовинний інтер'єр. Старенький столик і стілець з дерева цілком можуть стати концептуальним центром нового приміщення. Можна доповнити обстановку іншими антикварними речами. Головне - обмежити їх кількість.
- Конструктивізм. Відмінний варіант, якщо зовсім мало місця. Звільняємо територію, прибираємо все зайве. Знаходимо оригінальний предмет (квадратний квітковий горщик, прямокутну лавку, ультрасучасну люстру з металевим абажуром). З'єднуємо всі ці аксесуари в єдину композицію.
- Авангард. Ідеальний вибір для любителів яскравих неоднозначних рішень. Підійдуть кольорове крісло або кушетка, клаптеві пледи і подушки, незвичайна ваза, «веселий» килимок. Стіну можна прикрасити фрескою.
Важливо! На крихітному просторі не може бути вдалого поєднання різних матеріалів. Якщо це дерево, то дерев'яними роблять стіни підлогу і стелю. Якщо зроблений вибір на користь пластика, то всю корисну площу обробляють панелями ПВХ. Дизайн маленького балкона в хрущовці може перетворити в елітні апартаменти навіть саме сумне приміщення, якщо обрати для обробки один чільний матеріал.
Коли доречно використовувати фотошпалери
Якщо квартира знаходиться в теплому кліматі або лоджія обігрівається, можна в якості оздоблювального матеріалу використовувати шпалери (фотошпалери). Прекрасне рішення для любителів гарного і недорогого інтер'єру! Сучасні шпалери:
- імітують практично будь-яку поверхню,
- створюють затишок і комфорт,
- виступають засобом самовираження,
- дозволяють облагородити декор, на який виділено невеличкий бюджет.
Шпалери і фотошпалери допоможуть з невеликими витратами втілити в життя оригінальний інтер'єр. Клеїти їх дуже просто, можна обійтися без найму будівельної бригади.
Зверніть увагу! Іноді фотошпалери служать заміною «виду з вікна», якщо він не дуже естетичний.
Підведемо підсумки
Коли ми вибираємо дизайн маленького балкона, важлива ідея. Саме вона допоможе перетворити невелику територію в самостійне приміщення зі своєю концепцією і цікавим декоративним рішенням. В опалювальній кімнаті можна використовувати будь-які оздоблювальні матеріали: шпалери, плитку, ламінат, дерево, пластик. На відкритому просторі вибір обмежений. Доцільно купувати тільки ті елементи декору, які витримають перепади температури і підвищену вологість.