Обираємо шпалери на стелю: поради дизайнерів та приклади інтер'єрів з фото

Обираємо шпалери на стелю: поради дизайнерів та приклади інтер'єрів з фото

Шпалери на стелю - інтер'єрний тренд останніх років. Сучасні виробники пропонують увазі покупців шпалери для стелі, що відрізняються зносостійкістю, високими естетичними характеристиками, стійкістю до вологості, пару та інших агресивних факторів навколишнього середовища. Розповідаємо про те, як обрати стельові шпалери та інтегрувати їх в інтер'єр різних приміщень.

фото оздоблення стелі шпалерами

Які шпалери на стелю існують: види і характеристики

Оздоблення стелі шпалерами - непроста робота, однак вона дозволяє перетворити інтер'єр приміщення. Під час вибору шпалер, особливо для житлових приміщень з низьким рівнем агресивного впливу (пар, конденсат і т.д.), Можна звертати увагу на світлі відтінки: сірий, бежевий, білий, світло-лимонний та інші. Шпалери не будуть піддаватися механічному впливу, тому на них не з'являться плями від дотику рук або смуги через тертя корпусних меблів. Багато людей не хочуть використовувати шпалери для обробки стель і стін, побоюючись швидкого зносу матеріалу. Однак сучасні шпалери наділені рядом конкурентних характеристик:

  • висока міцність і стійкість до агресивних факторів, що досягається за допомогою застосування інноваційних матеріалів і технологій виробництва;
  • високий ступінь стійкості до вологи, грибку, комах;
  • широкий модельний ряд: різні кольорові рішення і способи обклеювання, нанесення;
  • доступні матеріали, які допомагають виконати ремонт своїми силами;
  • можливість використовувати в будь-яких приміщеннях - від ванної кімнати до холу.

Розглянемо кращі шпалери на стелю з фото і характеристиками.

приклад інтер'єру
приклад інтер'єру
приклад інтер'єру
приклад інтер'єру
приклад інтер'єру
приклад інтер'єру

Паперові

Паперові шпалери - найдешевший матеріал для оздоблення приміщень. Полотно має низьку стійкість до зношування, не переносить контакт з вологою і швидко втрачає декоративні характеристики. В цей же час шпалери з паперу є екологічно чистими, вони поєднуються з будь-якими стилями інтер'єру і підходять для тих, хто любить часто змінювати дизайн приміщень при мінімальних фінансових вливаннях.

Мінуси паперового матеріалу

  • Недорогий, але не міцний: полотно може рватися ще під час поклейки.
  • Паперові шпалери на нерівну стелю наносити не можна.
  • Нетривалий термін служби.

Флізелінові шпалери для стелі

Флізеліновий оздоблювальний матеріал представлений нетканим полотном, в основі якого лежать целюлоза і синтетичні компоненти, наприклад, поліестер. Неткана флізелінова основа забезпечує стійкість до різних видів негативного впливу:

  • грибок, атаки комах;
  • висока вологість;
  • пар і конденсат;
  • перепади температури, тощо.

Флізелінові шпалери можна використовувати для обробки стелі у вітальні, кухні, дитячій - вони стануть справжньою окрасою інтер'єру, зберігаючи вихідні характеристики на протязі мінімум 5-7 років (за умови правильного вибору і догляду). Поверхня флізелінових полотен - фактурна, що додає матеріалу естетику.

фото оздоблення стелі шпалерами

Склошпалери для стелі

Склошпалери - краще рішення для обробки приміщень, які піддаються агресивним факторам навколишнього середовища. Матеріал зроблений з склополотна з просоченням, що робить його стійким до проникнення і розмноження бактерій, грибка, а також вологи. Термін служби матеріалу перевищує 7 років, він відрізняється рельєфністю. Остання дозволяє використовувати такі шпалери під фарбування на стелю: чим вище рельєфність, тим більшу кількість разів матеріал можна фарбувати. З мінусів полотна варто виділити складне видалення з поверхні після завершення терміну експлуатації, а також ціну: склошпалери коштують набагато дорожче, ніж матеріал на флізеліновій, паперовій, вініловій та інших основах.

Рідкі шпалери на стелю

Рідкі шпалери - must-have людей, які планують робити ремонт своїми руками. Матеріал має форму порошку, а не полотна. Рідкі шпалери потрібно розвести за інструкцією, потрібна попередня підготовка поверхні: вирівнювання, шар грунтовки.

Нанесення рідких шпалер на стелю виконується за допомогою спеціального шпателя, вони мають більш густу консистенцію, ніж звичайна фарба. Забезпечують додаткове зміцнення поверхні, маскують дрібні дефекти, наприклад, тріщини, відколи й інші похибки основи (але не явні нерівності). Матеріал об'єднує в собі кращі характеристики шпаклівки, фарби і шпалер. Рідкі шпалери екологічно чисті, в них можна додавати колер і блискітки, фінішне покриття фактурне.

Цікаво знати!

Матеріал характеризується високою ремонтопридатністю: якщо фрагмент відколовся або на обробці утворилася пляма, то потрібно розвести невелику кількість сухої суміші та залатати пошкоджену ділянку.

Рідкі шпалери на стелю: плюси і мінуси:

+ Приховують дрібні дефекти основи.
+ Великий вибір кольорових рішень.
+ Просте нанесення.
- Погано переносять контакт з водою.
- Досить висока ціна і витрата при нанесенні.

Самоклеючі шпалери для стелі

Якщо ціна поклейки шпалер на стелю лякає, то можна вибрати матеріал з самоклеючою основою. Він може бути представлений у формі класичних рулонів, гладких або 3D-плит. Внутрішня частина такого полотна - з липким шаром, який захищений дуже тонкою плівкою. Під час монтажу плівку потрібно видалити, а шпалери - прикріпити до основи. Матеріал у формі плит відмінно маскує дефекти поверхні, він легко кріпиться і забезпечує гідний рівень адгезії з основою.

Важливо!

Поклейка шпалер на стелю займає мінімум часу, самоклейки стійкі до температурних перепадів і агресивним лужним середовищам, не бояться води або пари.

Недоліки

  1. Самоклеючі шпалери в формі плівки тонкі, тому будь-який дефект основи добре видно. У зв'язку з цим рекомендується наносити їх не на стелю, а на гіпсокартонну основу.
приклад інтер'єру
приклад інтер'єру
приклад інтер'єру
приклад інтер'єру

Стереоскопічні шпалери на стелю

Стереоскопічні шпалери - матеріал з тривимірним зображенням, який привносить в інтер'єр унікальні риси. 3D-шпалери на стелю можуть мати різну основу, але всі види матеріалу стійкі до тертя, механічних пошкоджень і мінімального впливу вологи, хоча для кухні та санвузлів виробляють вологостійкі варіанти. Мінус стереоскопічних шпалер полягає в тому, що вони візуально зменшують простір: об'ємний малюнок робить стелю більш низькою.

Порада!

Якщо стереоскопічний матеріал не вписується в бюджет, то можна розглянути альтернативу - фотошпалери на стелю. Вони доповнені малюнками, пейзажами та іншими зображеннями, які не є об'ємними і не впливають на візуальну висоту стель.

Текстильні шпалери для стелі

Текстильні шпалери - матеріал з багатошаровою структурою, який є втіленням розкоші. Текстильні шпалери - один з найдорожчих в лінійках виробників, але він має тривалий термін експлуатації. Матеріал примхливий, він погано переносить контакт з парою або вологою, не терплячий до термічного впливу.

Текстильний матеріал робить стіни більш об'ємними, привносить в інтер'єр відтінки розкоші та лоску. Для поклейки таких шпалер варто залучати професіоналів: дилетантство може зіпсувати матеріал, що пов'язано з фінансовими збитками. Матеріал з текстилю коштує дорожче стереоскопічних, флізелінових, паперових або вінілових шпалер на стелю.

Мінуси:

  • Висока ціна.
  • Нетерпимість до вологи.
  • Нестійкість до пилу і комах.
  • У структурі матеріалу можуть накопичуватися запахи і пил.

Шпалери для стелі: які вибрати, на що звертати увагу

Флізелінові, паперові, вінілові, бамбукові шпалери на стелю та інші види матеріалу повинні вибиратися з урахуванням типу приміщення. Наприклад, полотна для кухні, холу та ванної кімнати повинні митися і мати високий рівень вологостійкості. Вітальню можна обклеїти навіть паперовими шпалерами, адже це приміщення має невисоку прохідність. Шпалери на стелю в дитячу, повинні бути екологічні та безпечні. Також в кімнату дитини краще розглянути варіанти з фотодруком: хмар, зірок, галактик, космосу або барвистих ілюстрацій.

Якщо власники об'єкта люблять експериментувати з дизайнерськими рішеннями і часто оновлювати інтер'єр, то на допомогу прийдуть стельові шпалери під фарбування. Матовий матеріал допоможе візуально стабілізувати асиметричне приміщення, глянцеві шпалери для стелі - збільшити простір.

Важливо!

Якщо шпалери купуються для приміщення, вікна якого виходять на південну сторону, варто обирати полотна з високою світлостійкістю. Підійдуть варіанти, марковані знаком «сонце +» або «2 сонця».

приклад інтер'єру
приклад інтер'єру
приклад інтер'єру
приклад інтер'єру
приклад інтер'єру
приклад інтер'єру
приклад інтер'єру
приклад інтер'єру

Стельові шпалери в інтер'єрі

При виборі шпалер для різних приміщень потрібно враховувати магію кольору:

  • південна сторона світла, тому приміщення можна обклеїти шпалерами блакитного, фіолетового та інших холодних кольорів;
  • північна сторона темніша, тому потрібно додати теплих фарб: доброзичливий синій, світло-рожевий, бузковий, бежевий, коричневий або шоколадний, інші.

Не варто забувати про те, як відтінки впливають на психологічне сприйняття. Наприклад, червоний колір дратує нервову систему, але стимулює апетит, тому психологи рекомендують використовувати його для обробки кухонь та їдалень. Фіолетовий колір здатний викликати депресію, тому його застосовують для обклеювання холів та інших приміщень, в яких люди перебувають на протязі короткого часу. Жовтий, яскраво-салатовий і оранжевий колір тонізують, їх можна використовувати для обклеювання ігрових кімнат і зон для занять спортом. Бежевий, шоколадний, пастельно-рожевий, білий й інші спокійні кольори - краще рішення для обклеювання спальні, дитячої та вітальні, в яких має вітати умиротворення.

Шпалери на стелю в зал

Зал або вітальня - місце відпочинку всієї сім'ї, в маленьких квартирах - зона для роботи, ігор і навіть прийому їжі. У зв'язку з цим для оформлення стелі вітальні використовуються полотна нейтрального кольору, найчастіше - білого. Для прикраси дизайнерського рішення можна використовувати штучну ліпнину, а також розставити акценти за допомогою стельових світильників. Створити незвичайний дизайн можна за допомогою текстурних флізелінових шпалер або фотошпалер, останні можуть бути доповнені малюнками з природними мотивами.

Порада!

Візуально підняти стелю допоможе один хитрий прийом: частина стіни і стелі обклеюються шпалерами одного кольору, наприклад, з етнічним або природним візерунком. Для обробки решти поверхні використовують більш темні шпалери.

Шпалери для стелі в дитячій

Обклеювання стелі шпалерами в дитячій кімнаті повинна виконуватися із залученням оригінальних кольорових рішень. Юним дослідникам сподобаються шпалери зоряне небо, які світяться за рахунок флуоресцентного покриття: вдень вони будуть накопичувати сонячне світло, ввечері - віддавати. Для кімнати дівчинки варто вибирати ніжні відтінки: рожевий, світло-малиновий, фіолетовий або бірюзовий. Хлопчику сподобаються всі відтінки зеленого, а також класичні білий або синій колір. Для зонування дитячих нерідко застосовуються кілька кольорів, наприклад, одна частина кімнати - зелена, друга - блакитна, третя - біла. Таке зонування актуально в разі, якщо в приміщенні проживають двоє дітей або є потреба у виділенні функціональних зон.

Порада!

Для обклеювання поверхонь в дитячих можна використовувати недорогі паперові шпалери або самоклейки: у міру зростання дитини дизайн доведеться оновлювати раз в 2-3 роки. Якщо хочеться створити довговічне, але адаптивне рішення, то краще звернути увагу на скловолокно, придатне для фарбування.

Шпалери на стелю в спальні

Спальня - місце відпочинку, тому в приміщенні рідко використовується обробка червоного, салатового та інших кольорів, які збуджують нервову систему. У пріоритеті однотонні полотна, пофарбовані в волошковий, бежевий, пісочний, блідо-персиковий та інші відтінки, які надають розслаблюючу дію. Можна використовувати шпалери з малюнком, добре виглядають квіткові й екологічні мотиви. Якщо приміщення маленьке, то краще зупинитися на однотонному варіанті. Якщо приміщення темне, то краще віддати перевагу пастельній палітрі, в світлих кімнатах добре виглядають фотошпалери, на яких зображено небо, квіти або природа.

приклад інтер'єру
приклад інтер'єру
приклад інтер'єру
приклад інтер'єру
приклад інтер'єру
приклад інтер'єру
приклад інтер'єру
приклад інтер'єру
приклад інтер'єру
приклад інтер'єру
приклад інтер'єру
приклад інтер'єру

Шпалери для холу

Шпалери для стелі холу можуть бути будь-якого кольору, якщо вони є такими, що миються. Стеля менш вразлива до агресивних факторів і плям, проте в холі протягом дня накопичується достатня кількість пилу, тому можливість періодично очищати обробку стануть вагомим плюсом. Якщо стіни приміщення світлі, то стелю можна оформити в темних або напівтемних тонах. У просторому холі ефектно виглядатимуть фотошпалери або 3D-полотна, які допоможуть виділити приміщення на фоні житлових кімнат.

Шпалери на стелі на кухні

Кухня - зона, яка повинна підштовхувати до активності. У цьому приміщенні можна пограти з яскравими відтінками, комбінуючи червоний і білий, фіолетовий, смарагдовий й інші соковиті кольори. Колір стелі повинен перегукуватися з підлогою, стінами та меблями: він може бути яскравим, але не повинен перетягувати на себе увагу. Якщо стіни кухні обклеєні фотошпалерами або матеріалом з квітковим малюнком, то стелю краще зробити однотонною, щоб уникнути недоладності.

Порада!

Шпалери для кухні повинні бути миючимися і світлостійкими: чим вище показники, тим краще. Навіть якщо власники квартири готують мало і проводять на кухні мінімум часу, то шпалери повинні демонструвати стійкість до зношування. Матеріали, що мають низькі показники волого- і світлостійкості, можуть зіпсуватися при першому ж контакті з вологою або конденсатом. Якщо шпалерами обклеєна вся кухня, то варто задуматися про установку системи вентиляції, щоб забезпечити додатковий захист обробки.

На закінчення

Шпалери на стелі в інтер'єрі виглядають стильно, по декоративним характеристикам вони не поступаються покриттю з фарби і інших матеріалів. Термін служби якісного покриття перевищує 5-7 років, тому ремонт буде радувати власників протягом тривалого часу. Цінителям мінливості підійдуть склошпалери: якщо колір набридне, то стелю можна перефарбувати за день.

При виборі звертайте увагу не тільки на ціну або якість, але й на поєднуваність з інтер'єром. Оздоблення, меблі та предмети декору повинні перегукуватися, в іншому випадку вийде дизайнерський вінегрет, який буде викликати відчуття роздратування. Для перевірки поєднуваності матеріалів можна використовувати мобільні додатки та інструменти з доповненою реальністю, які допоможуть «приміряти» матеріали і визначити вдалу інтер'єрну концепцію.

фото оздоблення стелі шпалерами

 

Фотошпалери "ШПАЛЕРНЯ" Міста
Київ Львів
Харків Одеса
Вінниця Полтава
Дніпро Рівне
Дніпродзержинськ Сімферополь
Житомир Суми
Івано-Франківськ Тернопіль
Кременчук Херсон
Кривий Ріг Хмельницький
Луцьк Черкаси
Миколаїв Чернігів
Ужгород Чернівці
Нікополь Каталог Шралери на Замовлення
Фотошпалери за кольором
Білі Бірюзові
Чорні Зелені
Червоні Рожеві
Сірі Помаранчеві
Коричневі Жовті
Фіолетові Бежеві
Сині 3Д Обої - Фотошпалери 3D