Шпалери в спальню: правила підбору і фото варіантів використання в дизайні приміщення

Шпалери в спальню: правила підбору і фото варіантів використання в дизайні приміщення

Кожна людина, прийшовши додому мріє про одне - скоріше лягти в ліжко і розслабитися. Так, меблі дуже впливають на якість відпочинку! Але не менш важливим є навколишнє оточення. Тоді як одна дозволяє досягти умиротворення, інша викликає бажання скоріше покинути стіни доставляє психологічний дискомфорт приміщення. Як зробити так, щоб ніщо в кімнаті не порушувало спокій? Правильно підібрати шпалери в спальню. Оскільки саме вони відіграють одну з важливих ролей у створенні гармонійного інтер'єру.

фото обробки спальні шпалерами

Як підібрати шпалери з огляду на особливості приміщення

Коли підбираєте шпалери в кімнату (Ідеї оформлення інтер'єру див. на фото), необхідно брати до уваги довжину і ширину приміщення, висоту його стель. Надалі ці цифри використовуються як для розрахунку обсягу матеріалу, що вимагається для обробки, так і для проведення експериментів з дизайном: візуального розширення кімнати / звуження простору.

Порада:

Щоб дізнатися, яка кількість рулонів знадобиться для обклеювання стін кімнати (незалежно від того, купуєте ви миютчі шпалери в спальню або паперові), необхідно виконати ряд обчислень:

  • розрахувати периметр - скласти суму довжин усіх сторін і округлити її до цілого числа;
  • розрахувати кількість полотен - розділити периметр на ширину рулону;
  • розрахувати число рулонів - округлену кількість полотен шпалер помножити на висоту стелі з припуском в 15 - 20см, а після розділити на довжину рулону

При цьому фахівці рекомендують купувати флізелінові шпалери для спальні чи інший вид покриттів з запасом. Завжди існує ймовірність зіткнутися з браком, необхідністю підганяти малюнок оздоблювального матеріалу зі складним візерунком.

фото обробки спальні шпалерами

Освітлення спальні

Вибираючи шпалери для спальні, важливо враховувати, на яку сторону виходять вікна. Якщо в них цілий день заглядає сонце, слід віддати перевагу покупці оздоблювальних матеріалів холодної гами. Як ідеї оформлення приміщення можна розглядати білий, сірий, блакитний, приглушені відтінки зеленого. Додати світла в слабоосвітлювальну кімнату, привнести в неї затишок дозволять шпалери теплих тонів. Серед таких можна виділити бежевий, пісочний, ніжні відтінки оранжевого, рожевого кольору.

фото обробки спальні шпалерами

Геометрія кімнати

Багато в чому те, як впишеться той або інший оздоблювальний матеріал в дизайн приміщення, залежить від урахування площі кімнати. Темні покриття або шпалери з великим візерунком підійдуть тільки для просторих спалень. В інтер'єрах маленьких приміщень вони створять ефект давлячих стін, «позбавивши» їх і без того невисокої кількості сонячного світла. Які шпалери збільшують маленьку кімнату? Світлі! При цьому дизайнери рекомендують зупиняти свій вибір не на теплих тонах, а на холодних, які сприяють візуальної віддаленості стіни від людини.

Щоб обрати ідеальні шпалери для спальні, важливо також враховувати висоту стель. Візуально підняти їх дозволить купівля покриття з вертикальним малюнком. Як варіант, можна поклеїти шпалери не в повну висоту, а з невеликим відступом для фарбування стіни в колір стелі. «Опустити» стельову поверхню, вдасться в тому випадку, якщо обклеїти її тим же матеріалом, що був використаний для обробки стін. При цьому рекомендується віддавати перевагу не шпалерам з візерунками, а монохромному покриттю нейтрального відтінку.

нейтральные обои в спальне

Як приховати візуальні дефекти в спальні за допомогою шпалер?

Проведення ремонту кімнати без вирівнювання стін перед наклеюванням шпалер виливається в утворення кидаючихся в очі виступів і нерівностей. «Усунути» їх в процесі роботи над дизайном приміщення можна одним з трьох способів:

  • придбати 3д шпалери в спальню;
  • вибрати оздоблювальний матеріал з діагональним візерунком;
  • купити покриття підвищеної щільності на основі флізеліну, бамбука, скловолокна.

Вибір першого способу передбачає, що маскування наявних дефектів стін буде проведено за рахунок тривимірного малюнка шпалер, створення ілюзії повного занурення в простір. У другому випадку бажаний ефект буде досягнутий за рахунок зміни кута сприйняття і огляду. У третьому випадку - за рахунок використання в оформленні інтер'єру матеріалу, здатного нівелювати недоліки декоруємої площини приміщення.

Важливо:

Під час проведення типової поклейки флізелінових шпалер клей наноситься на стіну. Якщо її поверхня має естетичні дефекти, то клеєм, обробляється як основа, так і зворотний бік полотна.

ідея оформлення інтер'єру
ідея оформлення інтер'єру
ідея оформлення інтер'єру
ідея оформлення інтер'єру
ідея оформлення інтер'єру
ідея оформлення інтер'єру
ідея оформлення інтер'єру
ідея оформлення інтер'єру

Поєднуємо шпалери з меблями

Інтер'єр зони відпочинку може вважатися гармонійним в тому випадку, коли вибір матеріалу обробки стін не суперечить візерунку, колірного рішення і стилю меблів. Якщо вони світлі (білого, бежевого або сірого кольору), можна купити будь-які популярні шпалери в спальню. Головне, щоб вони не зливалися в єдине ціле з меблюванням приміщення. Ліжко одного відтінку, покриття - іншого відтінку.

Підкреслити неперевершену красу темних фасадів в дизайні приміщення дозволять сучасні шпалери спальні яскравих відтінків. При цьому слід уникати ідеї використання таких варіацій кольору, при яких буде помітний сильний контраст. Темна вишня в поєднанні з волошковою обробкою, фіолетові шпалери і деревина венге - все це ознака поганого тону.

Відмінним вибором в якості фону для коричневого ліжка / шафи виступлять шпалери в рамці в спальні бежевих і золотистих відтінків. Не менш доречно в такому інтер'єрі виглядатимуть настінні покриття бордо або рожевого кольору. Ті, хто тяжіє до холодної кольорової гами, можуть створити дизайн з використанням обробки блакитного, зеленого тону.

Розбавити яскравість фарб різнобарвних меблів дозволять паперові шпалери для спальні пастельних відтінків. Це може бути лаванда, м'ята, персик. Інший варіант організації «правильного інтер'єру» - гра з акцентами. Дотримуючись її правил, вам необхідно лише наклеювати на певні ділянки шпалер схожі з меблюванням за кольором предмети декору.

фото обробки спальні шпалерами

Визначаємося з колірним рішенням

Які шпалери вибрати для спальні? Безсумнівно, ті, що припадуть вам до смаку. При цьому слід пам'ятати: екзотичний, химерний дизайн швидко набридає. Чого не скажеш про легку класику! Інтегрована в інтер'єрне рішення зони відпочинку, вона не викликає почуття пересичення шпалерами навіть через роки після проведення останнього косметичного ремонту.

Який колір шпалер для спальні не можна використовувати?

Червоний і оранжевий викликають дратівливість, призводять до порушень сну. Якщо хочеться купити шпалери в таких тонах, то краще придивитися до рожевого. Але, знову ж таки, за умови, що він буде використовуватися в дизайні спальні представниці прекрасної статі. край небажано купувати маючі тонізуючий ефект комбіновані шпалери для спальні насиченого жовтого кольору. Абсолютно не розглядається варіант покупки оздоблювальних матеріалів фіолетових відтінків. Викликають безпричинне занепокоєння, вони не дадуть людині повною мірою розслабитися після важкого робочого дня.

Який колір в оформленні зони відпочинку використовувати можна?

Модні шпалери для спальні 2022 - це оздоблювальні матеріали блакитних тонів (якщо бути точніше, кольору приглушеної блакиті). Вони мають заспокійливі властивості, сприяють створенню ефекту просторого, наповненого повітрям приміщення. Не менш стильно в інтер'єрі зони відпочинку виглядають шпалери, що дозволяють позбутися від стресу і негативних емоцій, зеленого кольору. Не виходять з моди теплий беж і золото. Що надають дизайну приміщення риси умиротворення, тепла і благородства, вони гармонійно поєднуються з багатьма квітами, будь то чорні, бірюзові або більш яскраві тони.

ідея оформлення інтер'єру
ідея оформлення інтер'єру
ідея оформлення інтер'єру
ідея оформлення інтер'єру
ідея оформлення інтер'єру
ідея оформлення інтер'єру
ідея оформлення інтер'єру
ідея оформлення інтер'єру

Можливі варіанти комбінування

В останні роки дизайнерами все частіше застосовуються нестандартні варіанти поклейки шпалер в спальні. Це можуть бути:

  • акцент на узголів'ї;
  • горизонтальне комбінування шпалер;
  • вертикальне комбінування шпалер;
  • використання контрасту.

Фотошпалери в спальню купуються тоді, коли в дизайні потрібно виділити одну зі стін кімнати. Вибір горизонтального комбінування оздоблювальних матеріалів передбачає обклеювання верхньої частини стіни однотонним світлим покриттям, а нижню - більш темним. Своєрідною межею між шпалерами виступає планка стельового плінтуса. Вертикальне комбінування матеріалів обробки виражається в почерговому використанні кожного виду рулонів. Створення контрасту грунтується на оформленні однієї-двох стін шпалерами темних відтінків, а інших - оздоблювальним матеріалом світлого кольору.

фото обробки спальні шпалерами

Cтиль інтер'єру спальні

Наскільки доречно виглядатимуть шпалери з великим малюнком в спальні, буде залежати від того, чи відповідають вони стилістичному рішенню кімнати. Якщо мова йде про неокласику, використання такого типу оздоблювальних матеріалів допускається. Якщо за основу дизайну зони відпочинку був узятий мінімалізм, дизайнери рекомендують від цієї ідеї відмовитися на користь вибору однотонних шпалер без будь-якого візерунка.

Шпалери для спальні в класичному стилі

Для такого приміщення підійдуть оздоблювальні матеріали бежевих, кремових і інших м'яких пастельних тонів. При цьому в класичному інтер'єрі не виключається можливість використання шпалер-компаньйонів більш темного кольору. Кращими для оформлення вважаються шпалери для маленької спальні з хитромудрим повторюваним візерунком. Саме вони в поєднанні іншими декоративними елементами обробки дозволяють додати дизайну приміщення бракуючої розкоші і шику.

ідея оформлення інтер'єру
ідея оформлення інтер'єру
ідея оформлення інтер'єру
ідея оформлення інтер'єру
ідея оформлення інтер'єру
ідея оформлення інтер'єру
ідея оформлення інтер'єру
ідея оформлення інтер'єру

Шпалери для кімнати в стилі Лофт

Якщо хочете купити шпалери 5д в спальню такого типу, придбайте обробний матеріал з імітацією цегельної кладки. При цьому оформити ними слід не всі стіни, а тільки частину з них. Решту рекомендується обклеїти шпалерами нейтральних кольорів без малюнку. Тим, хто принципово хоче використовувати в дизайні приміщення покриття з візерунком, варто зупинити вибір на непомітному матеріалі обробки. Відмінний варіант оформлення кімнати в стилі Лофт - шпалери з абстрактним малюнком.

ідея оформлення інтер'єру
ідея оформлення інтер'єру
ідея оформлення інтер'єру
ідея оформлення інтер'єру
ідея оформлення інтер'єру
ідея оформлення інтер'єру
ідея оформлення інтер'єру
ідея оформлення інтер'єру

Шпалери для спальні в скандинавському стилі

Це стилістичне рішення передбачає оформлення стін шпалерами білого, сірого, сріблястого, блакитного або світло-зеленого кольору. По фактурі оздоблювальний матеріал може імітувати грубі лляні полотна, необроблене дерево. Пам'ятайте: спальня в скандинавському стилі (дизайн якої можна доповнити фото шпалерами) - це кімната, в якій панує простота і мінімалізм в обстановці. Досить розміщення однієї картини на фоні однотонного покриття, і інтер'єр зони відпочинку вже не буде виглядати нудно і одноманітно.

ідея оформлення інтер'єру
ідея оформлення інтер'єру
ідея оформлення інтер'єру
ідея оформлення інтер'єру
ідея оформлення інтер'єру
ідея оформлення інтер'єру
ідея оформлення інтер'єру
ідея оформлення інтер'єру

Шпалери для кімнати в стилі Етно

Ефекту єднання з природою в такій спальній кімнаті вдається досягти за рахунок використання натуральних або імітуючих натуральних полотен. Автентично виглядають бамбукові шпалери в спальні. Не менш стильно виглядає оздоблення з імітацією звірячої шкіри, пробки, очерету. Характерним для колірної гами шпалер етнічного інтер'єру є використання білого, бежевого, приглушеного жовтого. Як варіант «декору» в дизайні такого приміщення можуть використовуватися солом'яні штори, предмети меблювання, виготовлені з дерева або ротанга.

ідея оформлення інтер'єру
ідея оформлення інтер'єру
ідея оформлення інтер'єру
ідея оформлення інтер'єру
ідея оформлення інтер'єру
ідея оформлення інтер'єру
ідея оформлення інтер'єру
ідея оформлення інтер'єру

Враховуємо стать, вік господаря помешкання

При виборі шпалер для кімнати дитини дизайнери радять звертати увагу на покриття з малюнком спокійної холодної або теплої колірної гамми. Якщо завданням стоїть розробка дизайну спальні різностатевих дітей, варто віддати перевагу оздоблювальному матеріалу стін нейтрального забарвлення. Оригінальною ідеєю оформлення інтер'єру таких приміщень є використання комбінованих шпалер, які можуть зонувати простір.

Шпалери в кімнату підлітка підбираються виходячи зі смакових переваг її власника. Для бунтарів - яскраві, для дітей, захоплених навчанням - більш спокійні.

Що стосується оформлення зони відпочинку дорослих, то тут може бути використаний абсолютно будь-який стиль оздоблювального матеріалу. Якщо вірити статистиці, жінки частіше віддають перевагу шпалерам з квітковим візерунком. У чоловічих спальних кімнатах гармонійно виглядає клітина або смужка.

фото обробки спальні шпалерами

 

Фотошпалери "ШПАЛЕРНЯ" Міста
Київ Львів
Харків Одеса
Вінниця Полтава
Дніпро Рівне
Дніпродзержинськ Сімферополь
Житомир Суми
Івано-Франківськ Тернопіль
Кременчук Херсон
Кривий Ріг Хмельницький
Луцьк Черкаси
Миколаїв Чернігів
Ужгород Чернівці
Нікополь Каталог Шралери на Замовлення
Фотошпалери за кольором
Білі Бірюзові
Чорні Зелені
Червоні Рожеві
Сірі Помаранчеві
Коричневі Жовті
Фіолетові Бежеві
Сині 3Д Обої - Фотошпалери 3D