Шпалери в зал: корисні поради щодо вибору і топ гарних ідей з фото для обробки вітальні
Вітальня - це візитна картка квартири, приватного будинку або котеджу. Тут приймають гостей, проводять вечори в колі своєї родини або близьких людей. Саме тому її обробці приділяється особлива увага. У даній статті мова піде про те, як підібрати шпалери в зал. Адже саме стіни задають основний настрій. Спочатку бачать їх, а потім вже помічають підлогу, меблі, предмети інтер'єру.
Шпалери до вітальні: нюанси вибору
Вітальня призначена для всіх членів сім'ї. Хтось читає або дивиться телевізор. Хтось вважає за краще просто ввечері полежати на дивані. Це означає, що шпалери для залу повинні подобатися всім. Вони не повинні ставати причиною щоденних запеклих суперечок.
Проте є ще кілька моментів. Наприклад, сучасні шпалери для залу повинні бути одночасно і практичними, і з деякою часткою свята, краси. При виборі слід орієнтуватися на загальний дизайн інтер'єру кімнати, стиль меблів, колір оббивки.
Які шпалери краще для залу? В ідеальному варіанті заздалегідь складається проект приміщення із зазначенням всіх важливих моментів в обробці. У ньому наголошується навіть характер малюнка (смужки, рослинний принт, акцентні плями).
Щоб згодом не виявилося, що кімната візуально здається менше, стеля «тисне» на голову, а кольори дивана і шпалер «воюють» за увагу, при складанні дизайн-проекту враховують:
Розміри приміщення
Якщо кімната простора, можна вибирати практично будь-які шпалери, включаючи горизонтальні смужки і яскраві візерунки. Головне - не влаштовувати кольорові «війни», розумно поєднувати текстури, відтінки. Шпалери для маленького залу не повинні бути темними. Перевага віддається світлим, майже прозорим, ненав'язливим малюнкам.
Любителям Провансу сподобаються шпалери для вітальні в світлих тонах. Від класики і хай-тека в невеликій вітальні доведеться відмовитися. Ці стилі в обробці вимагають простору. Меблі - переважно масивні. У скандинавському стилі доречні всі відтінки білого, коричневого, сірого. Шпалери в маленьку вітальню повинні бути або взагалі без малюнка, або з дуже дрібним принтом.
Висота стелі
У старих особняках і новобудовах висота стель може доходити до 3,5-4 метрів. У стандартних хрущовках вона не піднімається вище 2,6-2,8 метра. У першому випадку трохи «приземлити» стелю допоможуть шпалери на стіну в зал з горизонтальною смужкою або загальним напрямком візерунку.
Якщо ж висота стель не перевищує стандартну, її треба буде збільшити хоча б візуально за рахунок правильної обробки. Допоможуть в цьому вертикальні тонкі смужки в поєднанні з рослинними орнаментами. Можна вибрати 3д шпалери в зал з перспективою, що йде вгору.
Смугасті шпалери у вітальню з великим малюнком - досить спірний варіант. Вони можуть як підняти стелю, так і ще більше її «приземлити». Якщо і віддавати перевагу смугам, то краще обирати матеріали, що поєднують темні та світлі відтінки.
Освітлення
Якщо вікна виходять на південь або схід, приміщення краще освітлено, але і прогрівається сильніше. Влітку в такій кімнаті зазвичай дуже жарко. Трохи «охолодити» простір хоча б візуально допоможуть варіанти поклейки шпалер в залі з відтінками блакитного, синього, сірого.
Тим же, у кого вікна виходять на північ, краще звертати увагу на жовтий, бежевий, оранжевий кольори. Червоний слід використовувати з обережністю. Він самодостатній, підпорядковує собі весь навколишній простір. Всі предмети інтер'єру на його фоні просто загубляться. Якщо дуже хочеться, можна оформити в червоних кольорах одну стіну навпроти вікна.
Темні шпалери в зал використовують при наявності достатнього природного освітлення. Але не варто відмовлятися від них і при виборі класичного стилю або хай-тека в інтер'єрі. Позбутися від зайвої похмурості допоможуть світлі, яскраві предмети декору або численні вбудовані стельові світильники.
Типи шпалер
Основні моменти оформлення вітальні розглянуті. Можна переходити безпосередньо до вибору матеріалу. Залежно від основи виділяють кілька основних різновидів:
Паперові шпалери у вітальню
Паперові шпалери вважаються бюджетними. У них відсутня щільна підкладка. Стіни перед обклеюванням слід ретельно вирівняти. На них не повинно бути ніяких дефектів і плям. Попереднє покриття обов'язково видаляють.
Паперові шпалери легко клеїти. Матеріал легкий, йому не потрібен особливий клей. Але максимальний термін експлуатації не перевищує 5-7 років. Поверхні не можна мити. Не вийде і перефарбувати стіни, якщо старий колір набрид. Буде потрібно повноцінний косметичний ремонт.
Флізелінові шпалери для залу
Такі шпалери складаються з двох шарів. Нижній - волокна целюлози, оброблені особливим способом. Верхній шар може бути практично будь-яким: паперовим, тканинним, флізеліновим.
Товщина шпалер доходить до 3 мм. Вони з легкістю маскують невеликі дефекти стін, включаючи тріщини. Але застарілі плями фарби або старі оздоблювальні матеріали краще видалити. Вони будуть просвічувати і зіпсують весь ефект. Флізелінові шпалери часто призначені під фарбування.
Виробник спочатку пропонує білий або прозорий варіант. Малюнок наноситься за допомогою тиснення. В середньому можна перефарбовувати 5-7 разів. Але і тут є обмеження. Наприклад, після чорного, темних відтінків синього або зеленого перефарбувати в білий або рожевий не вийде. Або доведеться наносити кілька шарів.
Флізелінові миючі шпалери для залу ідеальні, якщо вікна виходять на оживлену магістраль. Щоб прибрати пил, досить протирати їх вологим матеріалом.
Вінілові шпалери в зал
Основу виготовляють з паперових волокон. Верх - вініл. Він простий в догляді. Вінілові шпалери клеять без перехльосту. Можна не побоюватися появи розривів на стиках. Полотна при нанесенні клею не розтягуються, після висихання не стискаються.
Тканинні шпалери для вітальні
Такі шпалери вважаються ексклюзивними. Їх часто виготовляють за індивідуальним проектом для оформлення конкретного приміщення.
Основа найчастіше флізелінова. Зверху наклеюють лляний, шовковий матеріал, легкі варіації оксамиту. Малюнок виконується за допомогою вишивки, тиснення, шовкографії.
Важливо!
Тканинні класичні шпалери в зал елегантні, красиві, але дуже примхливі у догляді. Їх не можна мити, чистити абразивними препаратами. Якщо в сім'ї є маленькі діти, вдома живуть собаки або кішки, від використання тканинних шпалер краще відмовитися.
Склошпалери
При виготовленні на міцну основу наносять скловолокно. З його допомогою імітують штукатурку, кам'яну кладку, цеглу, натуральне дерево. Велика частина зразків спочатку призначена під фарбування.
До переваг склошпалер відносять їх невибагливість у догляді та міцність. Є і недолік. Полотна мають значну вагу. Потрібно ретельно обирати клей, щоб вони не сповзли на підлогу.
Виробники пропонують і більш екзотичні шпалери для вітальні, наприклад, з бамбуку, натурального шпону, пробки і т.д. Їх зазвичай використовують для оформлення акцентної стіни, виділення окремого простору.
Рідкі шпалери для вітальні
За зовнішнім виглядом являють собою певний аналог сухої штукатурки. Їх розводять водою і наносять на стіну. При цьому не обмежена кількість варіантів обробки.
Колір шпалер в залі
Які шпалери зараз в моді для залу? Якщо меблі ще не закуплені, їх підбирають з урахуванням кольору підлоги. Якщо він темний, для стін краще віддати перевагу світлим відтінкам з урахуванням інших факторів (висота стель, розміри кімнати). Допускається наявність малюнків і орнаментів, але ненав'язливих.
Якщо підлога світла, шпалери для вітальні в сучасному стилі можуть бути практично будь-якого кольору. Головне - відсутність явних протиріч. Акцент робиться на чомусь одному. Наприклад, підлога, що оформлена за допомогою штучного набірного паркету, краще не відволікати увагу від неї. Шпалери краще придбати нейтральні, досить світлі. До того ж вони підходять практично під всі стилі інтер'єру.
Наведемо деякі ідеї поклейки шпалер в залі. Яскраві полотна підбираються під конкретну обстановку, меблі, предмети декору. Не вийде просто встановити нову лампу або змінити плед на дивані для зміни настрою або стилю. Шпалери доведеться переклеювати. Це ж відноситься до всіх варіантів незвичайних шпалер, наприклад, з бамбукової соломки. З їх допомогою можна приховати дрібні дефекти поверхні стін. Але вони придатні тільки для певних стилів, наприклад, еко або мінімалістичного. Якщо захочеться перейти на хай-тек або лофт, такі шпалери будуть недоречні. Їх доведеться знімати зі стін.
Класичними вважаються наступні кольори:
- сірий. Він - ідеальний фон для меблів в будь-якому стилі. Не обов'язково обмежуватися нудними відтінками. Їх можна поєднувати з жовтим, деякими варіантами коричневого, блакитного або синього;
- білий. Цей колір відноситься до королівських. Він гарний у будь-яких приміщеннях. Але навіть невелика пляма на шпалерах буде помітно здалеку;
- бірюзовий. Якщо меблі витримані в спокійних кольорах, можна вибрати більш яскраву модифікацію. Якщо ж дивани та крісла привертають увагу, за рахунок стін обстановку можна трохи врівноважити;
- синій. Такі шпалери для вітальні в класичному стилі підходять ідеально за умови наявності хорошого освітлення приміщення.
Але не варто обмежуватися тільки перерахованими варіантами. Можна віддати перевагу бузковому, рожевому, сріблястому. Головне, щоб шпалери для стін не викликали роздратування, щоб вже через місяць-два не виникло бажання їх змінити.
Принти та малюнки для шпалер в залі
Навіть у класичній вітальні можна не відмовлятися від принтів і візерунків. Але є кілька моментів, про які не варто забувати:
Великі малюнки
Ви можете віддати перевагу метеликам, горам, гігантським павукам або орхідеям. У будь-якому випадку такі шпалери наклеюють тільки на одній стіні. Їх доповнюють відповідними карнизами, стелями, гардинами або шторами, меблями.
Важливо уникнути кольорової перевантаженості. Якщо акцент робиться саме на шпалери, всі інші предмети інтер'єру витримують в більш спокійних кольорах.
Східні принти
Нагадаємо, що Схід дуже різноплановий. Можна оформити вітальню в індійському, китайському, японському стилі. Кожен з них передбачає свій варіант шпалер. Індійці віддають перевагу бордовому, золотому в поєднанні з м'якими меблями з безліччю драпіровок. У Китаї та Японії інтер'єри більш спокійні, витримані. Шпалери - з рослинними орнаментами.
Рослинні візерунки
В останні роки дизайнери вибирають не натуралістичні зображення квітів та листя, а стилізовані промальовування. Це можуть бути тільки контури, окремі натяки на рослинність. Якщо ж хочеться яскравий принт, то такі, в тому числі 3д шпалери для залу, повинні бути тільки на одній стіні.
Геометричні візерунки
В даному випадку діють практично ті ж правила, що і у випадку з рослинними орнаментами. Перевага - абстрактним варіантам без чіткого позначення ліній. Великі малюнки - акцентно. Решта стіни повинні бути однотонними. Дрібний же малюнок можна поширити на всі поверхні.
Фотошпалери до вітальні
Цей варіант оформлення стін знову вийшов на пік популярності. На стіні можна бачити як фото далекої галактики, так і величезні ромашки або троянди. За рахунок перспективи можна візуально збільшити вітальню, надати їй обсяг.
Фотошпалери в зал обирають особливо ретельно. Вони повинні відповідати загальному настрою, стилю. І, звичайно, не варто забувати про загальні вимоги в частині кольорової гами, висоти стель, декорування кімнат, що виходять на північ або південь.
Шпалери під цеглу в залі
Вони незамінні при виборі стилів лофт або гранж. Необов'язково залишати стіни без побілки або іншої обробки. Імітувати кладку допоможуть правильно підібрані покриття.
Комбіновані шпалери для залу
Вітальні в сучасних новобудовах часто мають складну форму, виступи, ніші. До того ж вони нерідко поєднують кілька функцій. Наприклад, в одному з кутів може розташовуватися спальне місце або ігрова для дітей. Часто вітальню поєднують з їдальнею.
У всіх перерахованих ситуаціях шпалери різних кольорів, що відрізняються текстурою, використовують для зонування простору. Так можна підкреслити або приховати особливості планування, виділити куточок для читання з одиночним кріслом і торшером.
Важливо!
Поєднання шпалер у вітальні теж має свої обмеження. Краще обмежитися двома, максимум, трьома кольорами в обробці. З обережністю слід комбінувати полотна з різними структурами, наприклад, вінілові та паперові. Це саме можна сказати до візерунків: смужкам і принтам, однотонним і яскравим варіантам.
Фахівці радять у таких ситуаціях використовувати покриття з однієї колекції одного виробника. До того ж у багатьох магазинах передбачені шоу-руми. Тут шпалери можна «приміряти», подивитися, як вони будуть виглядати в єдиному ансамблі з меблями, іншими предметами інтер'єру.
Букет пишних пастельних півоній та інших квітів на м'якому розмитому тлі
Квіти та Рослини
Гірські хребти проти лісу аквареллю
Природа
Білі маки на стіні з сонячним світлом і 3D-ефектом
3D квіти
Високі бежеві травинки з колосками, що колишуться на вітрі на м'якому світлому тлі
Природа
Абстрактні напівпрозорі квіти рідкою аквареллю
Акварельні
Чарівний космос, сонячна система
Дизайнерські
Рожеві тиснені квіти магнолії на витонченій гілці
Квіти та Рослини
Барельєф з великих бежевих лілій
Квіти та Рослини
Ніжна велика квітка
Акварельні
Ніжні прозорі пастельні неонові світло-рожеві та білі квіти з м'яким розмитим фоном
Квіти та Рослини
Синя прозора квітка в рентгенівському стилі на білому тлі Мінімалістичний монохромний ботанічний дизайн
Акварельні
Анотація білі маки на блакитному тлі, імітація мазків
3D квіти
Повітряні напівпрозорі бежеві квіти розчиняються в ранковому світлі
Квіти та Рослини
Чарівне дерево з білими квітами на тлі хмар в цікавому стилі в ніжних теплих тонах
Дерева
Коричнева прозора квітка в рентгенівському стилі на білому тлі Мінімалістичний монохромний ботанічний дизайн
Дизайнерські
Ніжні польові квіти з птахами на бежевому тлі
Природа
Тропічні джунглі з великим зеленим листям і рожевими квітками протеї на розмитому текстурованому тлі
Природа
Велике тропічне листя у стриманих ніжних пастельних відтінках
Природа
Ніжні рожеві квіти магнолії, що розквітають на м’якому, розмитому квітковому сірому тлі
Квіти та Рослини
Ніжний абстрактний пастельний принт білих квітів на розмитому тлі, м'який і невагомий
Акварельні
листя лотоса в пастельному стилі з об'ємним ефектом
Квіти та Рослини
Ніжна бежева квітка на світлому фоні
Квіти та Рослини
3D-флористична композиція в персикових тонах з півоніями та трояндами в стилі рококо
3D квіти
Ніжні колоски пшениці
Природа
Елегантні рамки з дизайном пишного листя
Тропіки
Фіолетові тиснені квіти магнолії на витонченій гілці
Квіти та Рослини
Панорама з тропічним ландшафтом і птахами
Природа
Густий туман огортає засніжений ранковий ліс відтінками синього
Природа
Модне тропічне листя
Природа
Квіти в стилі бохо
Акварельні
Гранж тропічний ліс і силует дівочого обличчя
Природа
Ніжні синьо-білі квіткові гілки з м'яким, розмитим аквареллю фоном
Акварельні
М'які білі, зелені та сірі пір'я та тропічні листя плавають на світлому фоні
Природа
Велике ніжне листя
Пальмові Листя
Дерев'яні панелі та ніжний ліс у рожевих тонах
Природа
Рослинний візерунок з лініями на плямах
Акварельні
Повітряні напівпрозорі сірі квіти розчиняються в ранковому світлі
Сучасні
Ніжно-блакитне та пастельно-бежеве листя евкаліпта опадає, створюючи безтурботну та заспокійливу атмосферу
Природа
рожеві напівпрозорі великі квіти зверху
Акварельні
Повітряні кульбаби на монохромному тлі
Кульбаби
Абстрактний пейзаж гір з пальмами
Природа
Густий туман огортає засніжений ранковий ліс у відтінках зеленого
Природа
Акварельна композиція квітів у теплих персикових і помаранчевих відтінках
Акварельні
Абстрактні квіти на бетонній стіні
Акварельні
Ніжні квіткові гілки та трава з білими, сірими та бежевими квітами, що каскадом спадають на світлому тлі
Квіти та Рослини
Мінімалізм тендітних рослин
Природа
Текстуровані великі білі квіти півонії з зеленим листям, пишна і романтична квіткова композиція
Природа
Абстрактні квіти лінійний малюнок, блакитний, рожевий, жовтий колір
Акварельні