Історія шпалер

Історія шпалер

Юго-західна стіна Дипломатичної приймальні у Білому Домі. Панорамні шпалери Scenes of North America фабрики Zuber et Cie

До Європи шпалери прийшли зі Сходу. До цього стіни прикрашали великими гобеленами, дозволити які могли собі тільки дуже багаті люди. Оскільки ці гобелени були дуже дорогими, французьке дворянство при переїзді перевозило гобелени через їх цінність з замку в замок. Потім на Сході прийшли до менш дорогого шкіряного настінного покриття, яке було іноді позолочене. Таке облицювання стін було вперше застосоване маврами в Іспанії в 11-му столітті. Пергаментні шпалери стають все більш популярними. У бібліотеці монастиря Мельк в Нижній Австрії, стіни були прикрашені у 1425 році червоними і жовтими пергаментними шпалерами. У 14-му столітті в Італії вперше застосували драпіровку стін тканиною.

У 1469 році були проведені експерименти з обклеюванням шпалерами в деяких місцях на Близькому Рейні. У Коледжі Христа в Кембриджі в Англії в 1509 році шпалери були зроблені з непотрібної друкованої продукції, на зворотному боці якої був надрукований чорно-білий малюнок, що зображав соснову шишку з візерунком з ліній і листя. В 16-м столітті Ост-Індською торговою компанією були привезені в Європу китайські шпалери з ручним розписом. Після їх великого успіху в Англії і Франції почалося виробництво таких шпалер в цих країнах, так що до 1586 стали відомі перші виробники паперових шпалер. Виробник шпалер Джером Ланьєр 1 травня 1634 отримав дозвіл від короля Англії Карла I на виготовлення шпалер з приклеєними частками пофарбованої вовни, які стали попередниками оксамитових шпалер.

До 1750 році в Англії і Франції технічний процес друку на тканині був перенесений на папір. У Німеччині Йоганн Крістіан Арнольд заснував в 1789 році перше велике виробництво паперових шпалер.

Уродженець Ельзасу Жан Зубер (1773-1852) намагався ще в 1790 році на шпалерній фабриці "Nicolas Dolfus & Cie", на якій він працював, друкувати шпалери за допомогою гравіювальних мідних роликів на склеєних аркушах паперу. Але в той час шпалери ще не вироблялися в рулонах, і при склеюванні неодноразово виникали складки. Друкувати таким способом було неможливо, що зробило спроби в цьому напрямку марними. Найуспішнішим був метод друку шпалер на паперових аркушах з використанням дерев'яних прес-форм. У 1795 році завод, на якому працював Зубер, був перейменований в "Hartmann, Risler & Cie". Після переїзду заводу в Ріксхайм в 1797 він, нарешті, став відомий як "Zuber & Cie". Зубер виробляв ще й дуже красиві панорамні шпалери, які були настільки високо оцінені, що в 1834 році король Луї-Філіп нагородив його орденом Почесного легіону. Під час президентства Кеннеді перша леді Жаклін Кеннеді застосувала антикварну копію цих шпалер, а саме - панорамні шпалери Vue de l'Amerique du Nord, в Дипломатичній приймальні Білого Дому. Ще один примірник цих шпалер був проданий за 40,500 $ на аукціоні, тому вони вважаються найдорожчими шпалерами в світі.

Луї Роберт - французький виробник паперу, в 1799 році запатентував «машину для паперу дуже великої довжини". Ці довгі рулони паперу в кінцевому підсумку були застосовані у виробництві шпалер. До 1830 року машину модернізували, так щоб процес виробництва здешевити, і шпалери стали з'являтися в багатьох будинках. Тоді Жан Зубер повторно з 1827 року почав використовувати свій метод. І в середині 19-го століття було розпочато масове виробництво шпалер, що призвело до загибелі існуючих до цього видів інтер'єрного дизайну, якими численні художники (наприклад, Соня Делоне-Терк, Жорж Руо, Рауль Дюфі і багато інших) заробляли на життя. Виробництво шпалер було галуззю кольорової паперової промисловості. Шпалери надходили в торгівлю в невеликих рулонах (в основному рулонах завдовжки 8,16 м і шириною 47 см).

Зараз у багатьох промислово розвинених країнах люди не уявляють інтер'єру без шпалер. Вони дають, з одного боку, відчуття тепла і затишку, а з іншого боку - уявлення про особистість власника, так як він може оформити свою квартиру згідно зі своїм смаком.

Фотошпалери "ШПАЛЕРНЯ" Міста
Київ Львів
Харків Одеса
Вінниця Полтава
Дніпро Рівне
Дніпродзержинськ Сімферополь
Житомир Суми
Івано-Франківськ Тернопіль
Кременчук Херсон
Кривий Ріг Хмельницький
Луцьк Черкаси
Миколаїв Чернігів
Ужгород Чернівці
Нікополь Каталог Шралери на Замовлення
Фотошпалери за кольором
Білі Бірюзові
Чорні Зелені
Червоні Рожеві
Сірі Помаранчеві
Коричневі Жовті
Фіолетові Бежеві
Сині 3Д Обої - Фотошпалери 3D