Цікаві факти про шпалери

Цікаві факти про шпалери

1. Шпалери вперше були використані в Китаї у II ст. до н.е. До Китаю ці знання прийшли з інших культур, де ті методи, які використовувалися для виготовлення паперу поліпшувалися з кожним поколінням, і кожна культура додавала свої штрихи.

2. У 1481 році у Франції художник Жан Бурдішон розписав 50 рулонів паперу ангелами на блакитному тлі. Ці шпалери були використані для прикраси резиденції Людовика XI. Інші представники еліти також незабаром почали наймати художників, щоб створити для себе розписні настінні покриття.

3. Найстаріші з відомих частин шпалер в Європі, які зараз існують, датуються 1509 роком і були виявлені на балках в коледжі Христа в Кембриджі, Англія.

4. У 1675 році французький гравер Жан-Мішель Папійон почав виготовляти дерев'яні друкарські форми, що зображують однакові повторювані візерунки для друку безперервного малюнка на папері і шпалерах, що істотно прискорило розвиток шпалерного виробництва.

5. Американці почали використовувати шпалери в 1739 році, коли друкар з Філадельфії Планкетт Флісон віддрукував узор за допомогою дерев'яних прес-форм і розмалював їх вручну, а потім дав рекламне оголошення в газеті про продаж "матрацних тканин, добірного гусячого пуху, а також паперового драпірування".

6. У 1778 році Людовик XVI видав наказ, в якому необхідна довжина рулону шпалер становить близько 34 футів (10,4 м).

7. На рубежі XX століття були винайдені машини для склеювання шпалер.

8. У 20-х роках було продано близько 400 000 000 рулонів шпалер, в результаті це десятиліття було названо золотим століттям шпалер.

9. Після Другої світової війни завдяки застосуванню полімерних матеріалів з'явилася можливість випускати шпалери міцніші та які можна було мити.

10. Гільдія професійних шпалерників була заснована в 1974 році в США.

Фотошпалери "ШПАЛЕРНЯ" Міста
Київ Львів
Харків Одеса
Вінниця Полтава
Дніпро Рівне
Дніпродзержинськ Сімферополь
Житомир Суми
Івано-Франківськ Тернопіль
Кременчук Херсон
Кривий Ріг Хмельницький
Луцьк Черкаси
Миколаїв Чернігів
Ужгород Чернівці
Нікополь Каталог Шралери на Замовлення
Фотошпалери за кольором
Білі Бірюзові
Чорні Зелені
Червоні Рожеві
Сірі Помаранчеві
Коричневі Жовті
Фіолетові Бежеві
Сині 3Д Обої - Фотошпалери 3D