Чи можна клеїти шпалери на фарбу – так, якщо дотримуватися певної послідовності робіт

Чи можна клеїти шпалери на фарбу – так, якщо дотримуватися певної послідовності робіт

Під час проведення ремонту часто постає питання, чи можна клеїти шпалери на фарбу. Професійні будівельники категорично не рекомендують такий варіант, так як зчеплення пофарбованої поверхні та шпалерного полотна буде дуже слабким. Особливо погано зарекомендувала себе масляна фарба. Пофарбована поверхня настільки слизька і гладка, що папір не пристає до неї або ж «відходить» від стіни через 3-4 тижні.

Однак ті, хто стикався з необхідністю зчищати фарбу, знають, наскільки це трудомістка, клопітка і пильна справа. Необхідно використовувати спеціальну техніку (болгарку), працювати в респіраторі, задіяти фізичну силу. Якщо ремонтом зайняті чоловіки зі спеціальним обладнанням, зробити це простіше. Якщо ж поклейкою шпалер доводиться займатися жінкам, то очищення поверхні ускладнюється. Для них питання, як правильно клеїти шпалери на фарбу, особливо актуальне. Не хочеться зіпсувати матеріали, задуманий декор і витратити час даремно.

поклейка шпалер на фарбу

У яких випадках можна клеїти шпалери на фарбу

Розглянемо кілька випадків, коли клеїти шпалерне полотно на пофарбовану поверхню допустимо. Доводиться йти на такий крок, якщо підтискають терміни ремонту або в будинку є алергік (дитина, вагітна жінка), самопочуття якого страждає від великої кількості пилу. Іноді старе покриття так міцно тримається за стіну, що зняти її можуть тільки професійні будівельники. У таких випадках можна клеїти шпалери на фарбу, прийнявши запобіжні заходи:

  • Обробити поверхню наждачним папером (це збільшить шорсткість стіни і поліпшить адгезію).
  • Нанести шар грунтовки.
  • Додатково прогрунтувати стіну клеєм.
  • Поклеїти шпалери.

поклейка фотошпалер на фарбу

Важливо! Якщо немає можливості зняти фарбу повністю, можна зробити шпателем невеликі насічки. Потім закрити їх за допомогою шпаклівки.

Чи можна клеїти шпалери на водоемульсійну фарбу

На відміну від масляних, фарбувальні суміші на водній основі видаляються значно простіше. Їх змивають водою з додаванням мила, видаляють механічним і хімічним способом. Останній передбачає додавання в мильний розчин йоду, хлороформу або саліцилової кислоти. Якщо ж прийнято рішення клеїти шпалери на фарбу, краще обробити поверхню грунтовкою і додатково прогрунтувати розведеним клеєм безпосередньо перед поклейкою.

поклейка фото шпалер на водоемульсійну фарбу

Це цікаво! Сьогодні у великих будівельних гіпермаркетах можна придбати спеціальний адгезивний грунт, яким обробляють стіни перед початком оздоблювальних робіт (на упаковці так і написано: грунтовка по старій фарбі). Після обробки шпалери будуть триматися на пофарбованій стіні значно краще. Але покупка матеріалу значно збільшить вартість ремонту: 2,5 кг суміші коштують 300-500 грн, на приміщення скромних розмірів знадобиться 10-12 кг.

Чи можна клеїти шпалери на масляну фарбу іншого кольору

Відповідь на це питання залежить від типу шпалер. Щільне полотно з малюнком навряд чи буде просвічуватися. Але рулони ніжних кольорів або білі флізелінові шпалери не варто клеїти на фарбу, якщо тільки вона не біла. Якщо дизайн припускає світлі тони, можна нанести шар молочно-білого грунту.

поклейка шпалер на фарбу в спальні

Візьміть на замітку! «Гарно» і «швидко» часто стають словами, протилежними за значенням. Краще витратити більше часу на облаштування будинку і його коректну обробку, ніж переробляти все заново. Якщо все ж доводиться обходити будівельні норми, краще скористатися правилом «7 разів відміряй, один відріж», щоб не виникло проблем в подальшому, і фарба не відшарувалася разом зі шпалерами.

Підведемо підсумки

«Чи можна клеїти шпалери на фарбу?» - запитують ті, хто економить свій час. Щоб ремонт був проведений за всіма правилами, і гарний інтер'єр приміщення радував багато років, краще уникнути такого рішення і зняти фарбу повністю. Якщо ж ситуація безвихідна, слід провести хорошу підготовку, використовувати сучасні засоби (спеціальні грунтовки), щоб підвищити адгезію стін.поклейка фото шпалер на фарбу в кухні

 

Фотошпалери "ШПАЛЕРНЯ" Міста
Київ Львів
Харків Одеса
Вінниця Полтава
Дніпро Рівне
Дніпродзержинськ Сімферополь
Житомир Суми
Івано-Франківськ Тернопіль
Кременчук Херсон
Кривий Ріг Хмельницький
Луцьк Черкаси
Миколаїв Чернігів
Ужгород Чернівці
Нікополь Каталог Шралери на Замовлення
Фотошпалери за кольором
Білі Бірюзові
Чорні Зелені
Червоні Рожеві
Сірі Помаранчеві
Коричневі Жовті
Фіолетові Бежеві
Сині 3Д Обої - Фотошпалери 3D