Шпалери на кухню: як вибрати і перетворити інтер'єр, корисні поради та 100 фото ідей

Шпалери на кухню: як вибрати і перетворити інтер'єр, корисні поради та 100 фото ідей

Шпалери на кухню грають велику і важливу роль в її інтер'єрі. Вони створюють настрій мим ніжним забарвленням або оригінальним дизайном і неповторним стилем. Особливо цим славляться фотошпалери, чий вибір настільки великий, що дозволяє втілити будь-яку ідею для гарної обробки приміщення.
 

Гарні тропічні фото шпалери в інтер'єрі кухні

За допомогою фотошпалер на кухню, приміщення можна:

 • Розбити на зони: робочу, відпочинку, спорту
 • Розширити, фото обробки візуально збільшить площу
 • Правильно розставити акценти, від цього виграє інтер'єр, змінюється стиль квартири

На кухні ми часто проводимо багато часу, використовуючи її не тільки для приготування і вживання їжі, але і для простого спілкування з друзями, близькими, для роботи. Значить, приміщення повинно притягати своїм затишком, теплом, дизайном, стилем. Будь-яка людина може попрацювати трохи дизайнером, щоб забезпечити собі та рідним людям комфортну обстановку на кухні на багато років. Тим більше що фото ідеально підходять до будь-якого інтер'єру в якості обробки.

Оздоблення з лимонами в інтер'єрі кухні

Правильно обрані шпалери для кухні якраз цьому сприяють. Причому головну роль у виборі грає не кольорове рішення, а міцність і надійність шпалер для кухні. Не зайвим буде сказати, що для полегшення праці господарки (або господаря) покриття стін для кухні повинно легко митися, не вбирати зайву воду, не вицвітати на яскравому сонці, підтримувати нормальний рівень вмісту вологи в повітрі. Тобто відповідати всім вимогам інтер'єру кухні.

ПОРАДА

Бажано не сильно заморочуватися зі складними оздобленням, інакше кіптява або жир з часом вбереться в вигини рельєфу шпалер, і відчистити його буде дуже непросто.

 • Які повинні бути шпалери на кухні
 • Щільні, міцні, стійкі до мийних засобів і пошкоджень
 • Вологостійкі та паронепроникні
 • Миючі шпалери
 • Стійкі до вицвітання
 • Красиві, приємного відтінку, дизайну, стилю

Красиві тропічні фото шпалери в інтер'єрі кухні

Які ж шпалери для кухні є на ринках: види фото та інших оздоблень, стильні ідеї, а також всі плюси і мінуси їх використання.

Паперові шпалери на кухню

Безумовно, економний, але не практичний варіант. Головні переваги: екологічність і невисока вартість. На жаль, є багато мінусів, немає простору уяві, від чого страждає дизайн і інтер'єр приміщення.

Оздоблення з вензелями в інтер'єрі кухні

Недоліки:

 • підвищена чутливість до вологи
 • схильність до механічних пошкоджень
 • наявність ідеально гладких стін для наклейки виробів саме такого виду

Красива кухня з квітковими шпалерами

Такі шпалери на кухню складніше клеїти, після пропитки вони розтягуються, а після висихання піддаються усадці. Вистачає покриття ненадовго, через 3-4 роки його обов'язково треба буде змінювати, а може навіть і раніше. У цьому випадку теж є вибір: паперові шпалери для кухні з пропиткою, що володіють водовідштовхувальними властивостями. Оздоблення підходить при частковому ремонті в квартирі, що знімається.

Можна освіжити обстановку на кухні на якийсь час, а через пару років виконати повноцінну заміну шпалер на більш міцний і гарний варіант, ніж повністю змінити дизайн та інтер'єр приміщення. Тим більше, якщо врахувати скільки свіжих ідей носиться в повітрі, тільки при одному перегляді видів обробки і різноманітті незвичайних фото: пейзажів, натюрмортів і т.д.

Паперова оздоблення інтер'єру кухні

Красиві шпалери в інтер'єрі кухні

Інтер'єр кухні з квітковими шпалерами

Красиве оздоблення кухні

Шпалери, що миються для кухні

Одним з найбільш важливих якостей стінового покриття для кухні є його стійкість до стирання і миючих засобів. Маркування на рулоні показує ступінь стійкості до вологи і ділиться на 4 типи: від елементарного протирання вологою ганчіркою до капітального чищення з абразивними речовинами. Розглянемо, які ж види шпалер, що миються для кухні пропонуються для нас виробниками.

Красива обробка кухні, що миється

Красива зелена обробка кухні

Красива обробка з березами для кухні

Вінілові шпалери на кухню

Верхній шар містить полівінілхлорид або ПВХ. Покриття різниться якістю обробки. М'яке (вспінене) покриття створюється в процесі вулканізації ПВХ. Легкий рулон, об'ємний рельєф, що виділяється, з м'якою фактурою. Випускається у вузькому (паперовий шар) і широкому (флізеліновий шар) форматах. Є навіть «кухонний» вініл і називається так тому, що зображення виконані в кулінарному, апетитному стилі. Загальні риси технології: нижній шар (папір або флізелін) покривається шаром полівінілхлориду, після цього виконується тиснення або наноситься малюнок.

Красиве оздоблення кухні з квітами

Гаряче тиснення

Паперова основа з візерунком пропускається через печі з високою температурою нагріву, стає м'якою, на виході виходить спінений вініл. Потім він проходить через валики для створення на них різних фактур.

Різниться 4 види гарячого тиснення

 1. Шовкографія

  Легкі шпалери з тонким пласким шаром ПВХ - в результаті обробка виходить з блискучим ефектом шовку і різниться ступенем блиску, дизайном.

  Шовкографія на кухні
 2. Компакт-вініл

  Такі шпалери для кухні імітують текстуру натуральної цегли, каменю, бетону, штукатурки, а також багатьох видів тканин. Легко підкажуть цікаву ідею дизайнерові у вашій особі для незвичайного і оригінального оформлення житлового простору.

  Компакт-вініл на кухні
 3. Важкий вініл

  Продукція виходить з високою міцністю і щільністю, оскільки ПВХ накладається на основу товстим шаром і капітально згладжує нерівності стін кухні. На його поверхні простіше створювати об'ємні вишивки та оригінальні стильні переплетення.

  Важкий вініл на кухні
 4. Вініл з інгібіторами

  Процес виробництва відбувається так: на вініл з друком наносяться спеціальні речовини (інгібітори), що сприяють зменшенню об'єму. Полотно залишається щільним і гладким в цих місцях. Збільшується його міцність до руйнівного впливу води, пари, чистячих речовин, стирання.

  Вініл з інгібіторами в інтер'єрі кухні

ВАЖЛИВО

Вироби гарячого тиснення на кухню:

 • Не розтягуються від клею
 • Тримають форму, швидко клеяться
 • Дозволяють мити і чистити покриття із застосуванням найсильніших миючих засобів.

Вінілові шпалери на кухню економлять на вирівнюванні стін, імітують будь-який рельєф. Щільне полотно не пропускає воду і нагадує плитку, тому часто використовується для «фартуха» над плитою і мийкою, обклеювання ванної. Полотно можна фарбувати водоемульсійною фарбою і перефарбовувати не менше 10 разів, поверхня виходить рівна, без швів і стиків з бездоганним дизайном. Плюсів йому додає те, що клеєм мажуть тільки стіни.

Красиве вінілове оздоблення кухні

Красивий інтер'єр кухні з вініловими шпалерам

Інтер'єр кухні з вініловими шпалерами

Флізелінові шпалери на кухню

Основна частина конструкції - флізелін, більш досконала паперова основа, яка безпосередньо стикається зі стіною. У його складі волокна целюлози і штучної тканини (поліестеру). Такий набір дає можливість будинку "дихати", перешкоджає утворенню грибка і цвілі, не дає шансу розселитися живим мікроорганізмам. Декоративним верхнім шаром є вініл гарячого тиснення. Перший шар додає об'єм, приховує нерівності та шорсткості. Другий - імітує візерунки або текстуру натуральних матеріалів.

Плюси наклейки шпалер на кухні

 • Прекрасно пропускають повітря, затримують воду
 • Величезний вибір варіантів, можливість розміщення на стінах відмінних унікальних фото, цікаві дизайнерські рішення

ЦІКАВО ЗНАТИ

Флізелінові шпалери, що миються треба дуже ретельно розгладжувати при наклейці, що обумовлено їх товщиною, виганяти всі бульбашки назовні для щільного прилягання в кутах

Інтер'єр кухні з вініловими шпалерами

Інтер'єр кухні з вініловими шпалерами

Інтер'єр кухні з вініловими шпалерами

Склошпалери на кухню

Незвичайну продукцію тчуть на спеціальних верстатах, де машини замість ниток з тканини переплітають тонкі нитки з розплавленого скла. Так виходять прості фактури: рогожка, ялинка, павутинка, ромб. Для створення складних асиметричних візерунків застосовуються жакардові верстати. Потім готові вироби просочуються крохмальними речовинами для твердості.

Випускаються вони стандартного білого кольору - під фарбування водоемульсійними фарбами різних кольорів. При роботах використовується клей, призначений тільки для скла. Оздоблення ідеальне з точки зору екології, в ньому відсутні хімічні інгредієнти. Тільки стіни вимагають вирівнювання для поліпшення інтер'єру.

Склошпалери

Плюси для використання таких шпалер на кухні

 • Надійність, міцність, стійкість до розтріскування і деформації
 • Вологостійкість, паронепроникність
 • Стійкість до вигоряння і до впливу будь-яких засобів для чищення
 • Гіпоалергенність

Крім цього склошпалери легко миються, не займаються, перешкоджають утворенню пилу і розвитку грибків та плісняви, створюють свій особливий стиль.

Склошпалери в кухні

Мінуси:

 • Невисока пластичність при вигинах
 • Підвищене поглинання клею і фарби
 • Складність при розбиранні, демонтажу
 • Висока вартість

ВАЖЛИВО

Дрібні частинки скловолокна можуть поранити шкіру при розрізанні або наклеюванні полотен. Необхідно одягатися в одяг з довгими рукавами, надягати рукавички, міцне взуття

Склополотно

Є ще один вид покриття для стін на основі скла, це склохолст або павутинка. Нетканное полотно складається з дрібних частинок, розташованих в довільному порядку, що сильно перешкоджає утворенню тріщин. Тонкий просвітчастий матеріал служить для маскування нерівностей, ямок.

Скло являє собою поле для творчості та втілення будь-яких задумів та ідей, особливо для використання таких шпалер. До стін клеїться основа, яку можна розфарбувати як завгодно і створити неповторний малюнок. Інтер'єр можна оновлювати хоч щороку, властивості матеріалу довго не змінюються.

Склошпалери виключно підходять для кухні, їх можна мити будь-якими засобами із застосуванням абразивних речовин.

Склополотно в інтер'єрі кухні

Металеві шпалери для обробки кухні

У їх складі два компоненти: папір і алюмінієва фольга, пофарбована двома шарами фарби, антистатичним і декоративним шарами. На шпалерах шикарно виглядає напилення з різних металів: міді, золота, срібла і т.д. Відмінно протираються і миються, додають шику інтер'єру.

ЦІКАВО ЗНАТИ

Треба враховувати два моменти при поклейці:

 • Шпалери клеяться тільки на абсолютно гладкі стіни
 • Використовується спеціальний дисперсійний клей

Металева обробка фото інтер'єру

Металева обробка фото

Пробкові шпалери

Хороший екологічний варіант, але з невеликим вибором. Верхній декоративний шар включає віск. З таким приємним глянцевим ефектом будь-яка маленька кухня буде здаватися просторіше, ніж є

Пробковая обробка в інтер'єрі кухні фото

Фотошпалери на кухню

Матеріали, що входять до складу, ми розглянули вище: паперова, тканинна основа, вініл і флізелін. Для фото покриття на кухню підходять два останніх варіанти, але треба врахувати, що вироби з участю флізеліну повинні мати в своєму складі вініл. Найпопулярніші текстури фото: пісок, полотно, бамбук, іній. Залежно від поверхні стін шпалери для кухні та інших кімнат підбираються під будь-який вид друку.

Красиві фото шпалери

Види друку

 • Екосольвентний, має специфічний запах (згодом вивітрюється), не екологічний, коштує недорого
 • УФ-чорнила, більш безпечні, теж присутній запах, вартість вища
 • Латексна і пігментна, повністю екологічні, висока ціна

Довговічність і посилення миючого ефекту надає наклеєним шпалерам для кухні спеціальний лак, який наноситься на вже готове полотно, в результаті збільшується термін експлуатації.

ВАЖЛИВО

Під фотошпалери стіни повинні бути особливо ретельно зашпаклевані, зачищені, прогрунтовані і висушені. Чим вище гладкість, тим вище якість зображення фото, цікавіше дизайн, особливо при підсвічуванні.

Також є вироби, яким клей взагалі не потрібен:

 • Самоклеючі
 • Шпалери з вже нанесеним клейовим шаром, який починає працювати при змочуванні водою

Шпалери для кухні та інших приміщень з шириною до 1 метра йдуть зі швами, стики зашпаровуються клеєм. Безшовні композиції не мають стиків і досягають 3 метрів по ширині, тому при роботі з ними одній людині не впоратися. Вироби мають високу вартість, але це в повній мірі виправдовується шикарним інтер'єром.

Красиві арт шпалери на кухні

Красиві фото шпалери на кухні

Фото обробка в інтер'єрі кухні

Зелені фото шпалери

Які кольори підходять для шпалер на кухню

Вибір кольору малюнка не менш важливий, ніж інші характеристики. Адже це так впливає на настрій. Можливо, ваші вікна дивляться на північну сторону, і сонця в квартиру потрапляє зовсім мало. Отже, треба змінити ситуацію так, щоб в квартирі стало світліше. Для цього найкраще підійдуть сонячні гарячі кольори від жовтого до ніжно-рожевого. З включенням світлих відтінків помаранчевого, бежевого та інших тонів. Не потрібно зловживати яскравими кричущими фарбами. Наприклад, червоний тут зовсім не підходить.

Коричневе тепле, заспокійливе забарвлення чудово поєднується з дерев'яними меблями або зі столовим білим гарнітуром. На кухні часто використовується прованський стиль: приглушені кольори, дрібні й тонкі візерунки, пастельні відтінки синього, жовтого, рожевого, оливкового або м'ятного кольору.

Темні кольори доступні тільки в поєднаннях зі світлими відтінками, але бажано, щоб в цьому випадку кухня була велика. Білий прекрасно працює в компанії з чорним кольором і його відтінками. Зелений додає життєвої енергії і в той же час заспокоює. Додавання вертикальних смужок до зеленого кольору візуально збільшує інтер'єр маленької кухні.

Якщо приміщення весь час знаходиться під сонцем, то можна використовувати холодні відтінки з переходом від блакитного до синього, включаючи різні варіації. Сірі шпалери створять ефект прохолоди, виглядають стильно, елегантно і підходять різним стилям.

Красивий інтер'єр кухні

Для невеликої площі можна підібрати світлі шпалери з дрібним малюнком (квіточки, смужки), щоб візуально розширити простір. Ніколи не виходить з моди «їстівна» тематика: зображення фруктів, ягід, цитрусів, кавових зерен, навіть яскравого перцю чилі. Малюнки сприяють підвищенню апетиту, діють заспокійливо, дають можливість відпочити і розслабитися.

Можна підібрати в тон штори і посуд. Шпалери в класичному стилі, перш за все, підбираються в тон до кухонних меблів, важливо щоб в забарвленні були присутні такі ж кольори. Велике приміщення не обмежене у виборі шпалер, можна використовувати різні стилі і кольори від теплих світлих до холодних і темних тонів.

Яскравий малюнок на одній стіні здатний привернути увагу, перетворити кімнату, акцент робиться також на виступах, нішах, арках. За допомогою акцентної стіни можна позначити зону відпочинку вітальні або візуально відокремити їдальню зону від кухні. Шпалери компаньйони потрібно підбирати в точній кольоровій гамі до акцентної стіні та основного малюнку. Це гарантує єдність композиції, а може навіть стати самостійною прикрасою інтер'єру.

інтер'єр кухні

інтер'єр кухні

інтер'єр кухні

інтер'єр кухні

інтер'єр кухні

інтер'єр кухні

Висновок

Вид кухні залежить тільки від вашого бажання. Навіть найскромніший бюджетний варіант може радувати так само, як і пишність, виконане в 3d. Великий ринковий асортимент дозволить не тільки змінити дизайн приміщення, але і втілити самі нездійсненні ідеї в життя. Було б тільки бажання.

Можна виділити лише ті матеріали, які точно на кухні не приживуться:

 • Паперові шпалери, легко рвуться, не миються
 • Текстильні, не миються, вбирають вологу і запахи
 • Пробкові, не надто міцні, легко пошкоджуються
дизайн інтер'єру кухні
дизайн інтер'єру кухні
дизайн інтер'єру кухні
дизайн інтер'єру кухні
дизайн інтер'єру кухні
дизайн інтер'єру кухні
дизайн інтер'єру кухні
дизайн інтер'єру кухні
дизайн інтер'єру кухні
дизайн інтер'єру кухні
дизайн інтер'єру кухні
дизайн інтер'єру кухні
дизайн інтер'єру кухні
дизайн інтер'єру кухні
дизайн інтер'єру кухні
дизайн інтер'єру кухні
дизайн інтер'єру кухні
дизайн інтер'єру кухні
дизайн інтер'єру кухні
дизайн інтер'єру кухні
дизайн інтер'єру кухні
дизайн інтер'єру кухні
дизайн інтер'єру кухні
дизайн інтер'єру кухні
дизайн інтер'єру кухні
дизайн інтер'єру кухні
дизайн інтер'єру кухні
дизайн інтер'єру кухні
дизайн інтер'єру кухні
дизайн інтер'єру кухні
дизайн інтер'єру кухні
дизайн інтер'єру кухні
дизайн інтер'єру кухні
дизайн інтер'єру кухні
Фотошпалери "ШПАЛЕРНЯ" Міста
Київ Львів
Харків Одеса
Вінниця Полтава
Дніпро Рівне
Дніпродзержинськ Сімферополь
Житомир Суми
Івано-Франківськ Тернопіль
Кременчук Херсон
Кривий Ріг Хмельницький
Луцьк Черкаси
Миколаїв Чернігів
Ужгород Чернівці
Нікополь Каталог Шралери на Замовлення
Фотошпалери за кольором
Білі Бірюзові
Чорні Зелені
Червоні Рожеві
Сірі Помаранчеві
Коричневі Жовті
Фіолетові Бежеві
Сині 3Д Обої - Фотошпалери 3D