Гармонійне поєднання кольорів в інтер'єрі: загальні правила, поняття та приклади

Гармонійне поєднання кольорів в інтер'єрі: загальні правила, поняття та приклади

Створення гармонійної й затишної обстановки в квартирі залежить не тільки від загальної дизайнерської концепції та красивих меблів, поєднання кольорів в інтер'єрі грає важливу роль в даному питанні. Незалежно від вкладених коштів, правильно підібрана кольорова гамма в інтер'єрі створить в кімнаті максимальний комфорт та сприятливий настрій.
 

гармонійні поєднання кольорів в інтер'єрі
 

Градація і поєднання кольорів в інтер'єрі: трохи теорії

Обираючи кольорове рішення для оформлення кімнати, за основу беруться відтінки та напівтони. Але мало хто розуміє, які відмінності у цих понять:

  • відтінок є похідним з основного кольору, наприклад, зелений відтінок розділяється на блідо-зелені та насичено-зелені напівтони;
  • для отримання тону, основний колір необхідно змішати з білим або чорним, отримуючи більш м'який колір.

Основні правила для змішування кольору в інтер'єрі:

  • Освітлення безпосередньо впливає на насиченість тону: чим більше світла, тим яскравіше і насиченіше сприймається кольорова гамма в інтер'єрі.
  • Залежно від відстані кольорового акценту від людського ока змінюється ступінь його насиченості: чим далі від кольорової плями, тим він здається світліше.
  • При виборі холодної гами в оформленні кімнати, можна додати кілька чорних акцентів, щоб пом'якшити яскраве поєднання кольорів в інтер'єрі
  • Оптимально використовувати не більше трьох основних кольорів в нейтральній базі для оформлення інтер'єру, щоб не перевантажувати його яскравими акцентами.
     

Поєднання кольорів в дизайні

Досвідчені дизайнери, вибираючи поєднання кольорів в інтер'єрі, використовують кольорові схеми і тріади, в яких зібрані різні варіації комбінацій основних кольорів та їх півтонів. Фото такого спектра наведено нижче.
 

таблиця поєднання кольорів в інтер'єрі


Таблиця поєднання кольорів в інтер'єрі передбачає застосування наступних схем в оформленні приміщення:

  • Класика - використання одного основного кольору в комплексі з двома акцентами. Всі кольори повинні перебувати на рівній відстані один від одного.
  • Прямокутна - основою виступає один тон, який поєднується з двома акцентами. При цьому використовується четвертий тон для виділення акцентів. Наприклад, кольори із жовтої - помаранчевої - фіолетової - синьої секції.
  • Комплементарна - використання двох контрастних кольорів, які розташовані один навпроти одного в схемі.
  • Аналогова - допускає використання до п'яти поруч розташованих кольорів.
  • У квадратній схемі використовуються чотири розташовані на рівній один від одного відстані кольори.

Кольорові поєднання в інтер'єрі: особливості використання схеми кольорової градації

Комбінація кольорів в інтер'єрі повинна здійснюватися за такими правилами:

  • Комбінуючи кольори обирати за основу насичений тон, доповнюючи його м'яким відтінком, розташованим навпроти.
  • Суміжні апартаменти в квартирі слід оформляти шпалерами в близькій кольоровій гамі, зважаючи, наскільки вони проглядаються з різних кімнат.
  • Монохромне поєднання кольорів в дизайні приміщення найбільш виграшно виглядає в комбінації з додатковими і зв'язними кольорами, наприклад яскравими фотошпалерами.
  • Пол повинен бути трохи темніше, ніж шпалери на стінах і стелі.
  • Похмурі кольори краще використовувати в якості акценту інтер'єру.


Порада! Для оформлення кімнати виберіть основний колір шпалер, до якого будуть додані меблі та декоративні елементи в тих же відтінках. Монохромний ефект такого оформлення можна розбавити кількома елементами в нейтральному відтінку.
 

Нижче наведені приклади інтер'єрів, де застосовано правильне поєднання кольорів в інтер'єрі, фото гармонійних дизайнів.
 

поєднання кольорів в інтер'єріІнтер'єри в нейтральних тонах з яскравими акцентами
 

поєднання кольорів в яскравих інтер'єрахТемні, насичені кольори в інтер'єрах

Психологія кольору в інтер'єрі та його вплив на людину в залежності від температури тону

Психологи стверджують, що значення кольору в інтер'єрі може істотно впливати на загальний стан людини: деякі комбінації заспокоюють або провокують на творчу діяльність, інші ж - викликають почуття роздратованості і дискомфорту.

Відповідно до теорії кольору і психологічним твердженнями, колір стін в інтер'єрі, в залежності від його температури, може здійснювати різні дії. Палітра поєднання кольорів в інтер'єрі включає в себе теплі та холодні відтінки.
 

психологія кольору в інтер'єрі


Теплі тони:

  • Жовтий - оптимально використовувати для кухні в комплексі з помаранчевим. Шпалери та меблі в такому кольорі викликають позитивні емоції, піднімають настрій, але при надмірному застосуванні це може стати причиною неуважності та пригніченого стану.
  • Червоний - спонукає до спілкування, підвищує апетит.
  • Помаранчевий - оптимально використовувати в якості акценту для розслаблення. Застосування фотошпалер в інтер'єрі даного кольору на кухні підвищує апетит.

Прохолодні тони:

  • Синій - володіє заспокійливим ефектом. Оптимально використовувати для спальні. Залежно від насиченості також впливає на самооцінку і робочий настрій: глибокий синій тон викликає почуття власної гідності, а яскравий насичений стимулює працездатність.
  • Зелений - прекрасно вписується в інтер'єр будь-якої кімнати. Має заспокійливі властивості.
  • Коричневий - є основним заспокійливим тоном в психологічній палітрі.
  • Фіолетовий - стимулює творчий настрій.


Важливо! Найбільш суперечливе поєднання кольорів в дизайні - фіолетовий та червоні. Даний тандем може негативно впливати на загальний стан власника квартири.
 

Як поєднувати кольори в інтер'єрі різних кімнат

Залежно від призначення кімнати, можна використовувати такі комбінації кольорів:

  • Спальня - оптимально використовувати спокійні тони, фотошпалери з абстрактним малюнком або природним пейзажем. Наприклад, тандем сірого та бежевого забезпечує спокійну, інтимну обстановку.

    ніжна палітра поєднання кольорів в інтер'єрі спальні
     
  • Вітальня - нейтральна кольорова гамма створює благородну тему в інтер'єрі.

    світлі кольорові поєднання в інтер'єрі
     
  • Ванна в зеленому кольорі в тандемі з білим забезпечить приємні освіжаючі відчуття. Яскраві фотошпалери в вигляді наклейки на плитку із зображенням природи привнесуть в кімнату яскраві фарби.

    гарна комбінація кольорів в інтер'єрі
     
  • Кухня - використання спокійних монохромних кольорів можна розбавити яскравими вставками їх фотошпалер. Одним з варіантів, де застосовано гармонійне поєднання кольорів в дизайні - оливковий, жовтий та білий.

    гарні кольорові поєднання в інтер'єрі
     

Кожна людина суто індивідуально сприймає різні кольорові поєднання в дизайні приміщення. Тому, комбінація кольорів в інтер'єрі повинна грунтуватися на особистих уподобаннях. Але важливо пам'ятати, все добре в міру, а перенасиченість яскравими відтінками може швидко набриднути, що стане причиною передчасного ремонту.

Фотошпалери "ШПАЛЕРНЯ" Міста
Київ Львів
Харків Одеса
Вінниця Полтава
Дніпро Рівне
Дніпродзержинськ Сімферополь
Житомир Суми
Івано-Франківськ Тернопіль
Кременчук Херсон
Кривий Ріг Хмельницький
Луцьк Черкаси
Миколаїв Чернігів
Ужгород Чернівці
Нікополь Каталог Шралери на Замовлення
Фотошпалери за кольором
Білі Бірюзові
Чорні Зелені
Червоні Рожеві
Сірі Помаранчеві
Коричневі Жовті
Фіолетові Бежеві
Сині 3Д Обої - Фотошпалери 3D